Zielona szkoła

Zielona Szkoła to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. To nie jest taka zwykła wycieczka. To pięciodniowa wyprawa w najróżniejsze zakątki naszego kraju.  W trakcie ich trwania w miłej atmosferze, na łonie przyrody realizujemy programy nauczania związane z danym etapem edukacji. Ćwiczymy samodzielność, odpowiedzialność i zaradność często w zupełnie nowych sytuacjach. Wspólnie mierzymy się z ewentualnymi trudnościami dnia codziennego, razem się cieszymy, działamy. To bardzo ważny czas dla każdej społeczności klasowej. Co ważne – to czas głębszej integracji grupy rówieśniczej, ale przede wszystkim krok w stronę większej samodzielności dziecka. Wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozwala lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.

Jednym słowem wielka przygoda.