O nas / historia szkoły

Szkoła została założona w 2011 r przez trójkę rodziców i prowadzona przez należącą do nich Fundację Chocimska. Przez pierwsze dwa lata funkcjonowała jako filia zespołu szkół Bednarska. Następnie, w 2013 r. Chocimska rozwinęła własne żagle: nowa kadra nauczycieli rozpoczęła pracę pod kierownictwem dyrektorek Katarzyny Ogórek i Patrycji Zdrojewskiej, a program nauczania, założenia i wartości szkoły przeszły ewolucję.  Stworzyliśmy miejsce otwarte na naturalny rozwój i potrzeby dziecka inspirując się pedagogiką waldorfską. Zbudowaliśmy zgrany zespół nauczycieli, które są osobami twórczymi, zaangażowanymi w pracę, nieustająco pogłębiającymi swoją wiedzę i umiejętności. Realizującymi swoje pomysły i projekty edukacyjne, które są często odpowiedzią na różne potrzeby naszych uczniów.

W kolejnych latach popularność szkoły rosła nie tylko wśród rodzin dzieci z okolic Chocimskiej, ale także wśród osób z całej Warszawy poszukujących nauczania bez rywalizacji, które uwzględnia indywidualność dzieci tworzących wspólnotę klasową. Cieszymy się, że tworzymy społeczność z rodzicami, którzy chcą wychowywać swoje dzieci według bliskich nam wartości.

Od roku 2020 klasy młodsze (1-3) mają lekcje przy ul. Chocimskiej 5, a uczniowie klas starszych uczą się w drugim budynku przy ul. Kieleckiej 44. Taki podział ze względu na wiek pozwala dopasować rytm dnia szkolnego do różnych potrzeb adekwatnych do wieku dzieci.

W 2022 roku właściciele postanowili założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Szkoła Podstawowa Chocimska I, która od października przejęła prowadzenie szkoły.